Atos
polski
English
Kontakt
Rekrutacja
Linki
Usługi porządkowe
Ochrona techniczna
Ochrona fizyczna
O nas
Home
atos

Rehabilitacja

Celem rehabilitacji jest, możliwie jak największe, przywrócenie Pacjentowi utraconych funkcji w zakresie narządu ruchu. Za zadanie stawiamy sobie poprawę jakości życia chorych.

W naszej ofercie posiadamy:

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Inne określenia, to gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. Najczęstsze zastosowanie kinezyterapii to wszelkie schorzenia oraz dysfunkcje układu ruchu: ból kręgosłupa, stany po udarze mózgu, choroby reumatoidalne czy przed porodem.

W ofercie naszej znajdziecie Państwo m.in.:

-ćwiczenia bierne,
- ćwiczenia czynno-bierne,
- ćwiczenia czynne,
- ćwiczenia izometryczne,
- ćwiczenia synergistyczne,
- ćwiczenia indywidualne

Ćwiczenia w odciążeniu UGUL- polegają na samodzielnym wykonywaniu określonych ruchów w stawach przy odciążeniu ćwiczonego odcinka. Do odciążania służy podwieszka w UGUL-u.

Masaż wybranej części ciała - czas trwania 20 minut. Jest to zabieg polegający na manualnym oddziaływaniu na tkankę w celu jej pobudzenia lub rozluźnienia.

Masaż limfatyczny ręczny - najczęściej stosowany przy różnego rodzaju obrzękach. Poprzez specjalistyczne masowanie rehabilitant usprawnia przepływ płynu limfatycznego, co ma na celu zmniejszenie lub całkowite zniwelowanie obrzęku.

Masaż limfatyczny „BOA”- to drenaż lub masaż wykonywany przy pomocy specjalistycznego urządzenia. Wykorzystywany również w terapii antycellulitowej.

Galwanizacja - jest to zabieg leczniczy przy użyciu prądu stałego, który przepływa pomiędzy dwoma elektrodami. Prąd ten nie zmienia kierunku ani natężenia podczas zabiegu.

Jonoforeza - polega na wprowadzeniu lekarstwa przy użyciu prądu stałego dzięki bezpośredniej aplikacji w tkankę.

Prądy TENS- przezskórna stymulacja nerwów przy użyciu prądów impulsowych. Metoda ta służy do zwalczania ostrych i przewlekłych stanów bólowych.

Prądy Traberta- istota zabiegu polega na wprowadzenie mięśni w drżenie, co powoduje ich rozluźnienie. Przynosi szybki efekt przeciwbólowy oraz zwiększa przekrwienie.

Prądy Kotza- nazywana również stymulacją rosyjską. Polega na stymulacji mięśni przy użyciu prądu. Wykorzystywana również do zwiększania siły mięśni.

Prądy interferencyjne- metoda nazywana również Nemea. Polega na oddziaływaniu dwóch nałożonych na siebie prądów średniej częstotliwości w dwóch niezależnych obwodach. Działa przeciwbólowo, zwiększa metabolizm tkanek, poprawia ukrwienie.

Diadynamik- Polega na nałożeniu prądu stałego i impulsywnego na siebie, dzięki czemu podwyższa się próg odczuwania bólu. Stosowany również na wzrost siły i masy mięśniowej.

Elektrostymulacja- wykorzystywany jest w tym zabiegu prąd stały, ale płynący z przerwami. Celem zabiegu jest pobudzenie mięśni do skurczu ( w „rytm” prądu). Stosowana najczęściej w przypadkach porażenia mięśni.

Masaż podciśnieniowy- to zabieg, który oddziałuje na skórę i podskórną tkankę łączną. Stosowane jest ciągłe lub przemienne ssanie o zmiennej częstotliwości. Metoda ta stosowana jest głównie w eliminowaniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej, oraz pobudzenie układu limfatycznego i krwionośnego.

Masaż podciśnieniowy wraz z elektroterapią- połączenie masażu podciśnieniowego z metodami elektroterapeutycznymi.

Magnetoterapia- metoda ta polega na wystawieniu danej części ciała na wpływ pulsującego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości. Posiada szerokie zastosowanie.

Laseroterapia - polega na uaktywnieniu zmienionych tkanek za pomocą promieniowania laserowego. Stosowane m.in. w leczeniu uszkodzeń i stanów zapalnych, posiada właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Ultradźwięki - metoda polegająca na zastosowaniu dźwięków wysokich ( niesłyszalnych dla człowieka) w lecznictwie. Główne właściwości to: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przyspieszenie gojenia ran i inne.

Elektrofonoforeza- metoda ta polega na wprowadzeniu lekarstw przez skórę przy pomocy ultradźwięków i galwanizacji. Wskazania do użycia tej metody są: bóle mięśniowe, kręgosłupa, ostrogi piętowe, zapalenie stawów i inne.

SOLLUX - zabieg polegający na zastosowaniu promieniowania podczerwonego do celów leczniczych. W zależności od zastosowania filtra (czerwony lub niebieski) zmieniają się właściwości oddziaływanych promieni.

Biotron - metoda ta wykorzystuje światło spolaryzowane, podobne do słonecznego jednak bez filtrów UV. Metoda ta posiada bardzo szerokie zastosowanie.

Krioterapia miejscowa - miejscowe schładzanie części ciała przy pomocy dwutlenku węgla. Czas schładzania 1-3 minut. Działanie głównie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe.

Terapia manualna - polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych i kręgosłupa.

PNF- podstawowym założeniem metody PNF jest praca nad przywróceniem funkcji, której chory potrzebuje.

Kinesiology Taping - metoda polega na nalepianiu plastra w określonym miejscu i w określony sposób, po to aby uzyskać pożądany efekt.