Atos
polski
English
Kontakt
Rekrutacja
Linki
Usługi porządkowe
Ochrona techniczna
Ochrona fizyczna
O nas
Home
atos

Aktualności

<< Powrót do aktualności

Atos na targach PRO DEFENSE

Pierwsza edycja Pro Defense już za nami. To jedno z większych tego typu wydarzeń w Polsce i Europie, które łączy Targi Proobronne i Kongres Organizacji Proobronnych z Polski i innych krajów członkowskich NATO. Atos może zaliczyć udział w tej imprezie do bardzo udanych.

     Była to pierwsza taka inicjatywa łacząca różne środowiska proobronne, kierujące się wartościami patriotycznymi. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Obrony, a gościem honorowym był Antoni Macierewicz. Wystawcy i organizatorzy zadbali o liczne atrakcje.

Głównym wydarzeniem targów PRO DEFENSE był pokaz nad jeziorem Sajmino z udziałem jednostki wojskowej FORMOZA, który odbył się we współpracy z naszą firmą. Atos, przy pomocy swoich systemów transmisyjnych, na bieżąco przekazywał obraz z wydarzenia na teren hali expo. Wydarzenie było podzielone na dwa etapy.

Pierwszy to szybki desant operatorów JW. Formoza z wykorzystaniem miękkich pontonów. Jednostka prezentowała operacje złapania i przetransportowania przeciwnika ukrywającego się w budynku na plaży. W pokazie uczestniczyły również śmigłowce Mi-17 należącego do 7 Eskadry Działań Specjalnych, które miały na celu zneutralizowanie terrorystów broniących dostępu do plaży.

Drugi etap wydarzenia polegał na desancie ze śmigłowca czterech żołnierzy do wody. Po desancie Mi-17 wzbił się w powietrze zataczając krąg, a następnie ponownie zawisł nad operatorami Formozy znajdującymi się w jeziorze. Po zrzuceniu liny desantowej nastąpiło podpięcie a następnie ewakuacja żołnierzy.

Całe wydarzenie odbyło się z udziałem naszego sprzętu: specjalnych kamer i urządzeń transmisyjnych. Wykorzystaliśmy również nasz lekki wóz terenowy - transmisyjny, który doskonale poradził sobie na piaszczystej skarpie w okolicy jeziora. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wykorzystać nasze innowacyjne rozwiązania do współpracy z tak zasłużoną jednostką wojskową, jaką jest FORMOZA.