Atos
polski
English
Kontakt
Rekrutacja
Linki
Usługi porządkowe
Ochrona techniczna
Ochrona fizyczna
O nas
Home
atos

Aktualności

<< Powrót do aktualności

ATOS PIERWSZY W POLSCE I W EUROPIE - RZECZYWISTOŚĆ ROZSZERZONA W OCHRONIE STAŁA SIĘ FAKTEM

Z zadowoleniem możemy pochwalić się osiągnięciem naszej firmy.


Branża ochrony osób i mienia wprowadza coraz nowsze rozwiązania techniczne podnoszące skuteczność zabezpieczeń oraz ułatwiające prace ochroniarzy , a jednocześnie obniżające dolegliwość dla pracowników i gości obiektów chronionych. Nowoczesne systemy monitoringu w których poza różnymi sensorami również kamerom nadaje się cechy detekcji, stacje monitorowania z inteligentnym oprogramowaniem wspierającym percepcje i efektywność pracy operatorów i inne „uzbrojenia” obiektów i terenów stają się normą.


Kolejnym krokiem jest miniaturyzacja elementów systemu i wyposażenie w nowoczesne rozwiązania bezpośrednio pracownika.

Istniejąca w Atos Sp. z o.o. Komórka Rozwiązań Innowacyjnych pracuje nad stworzeniem odpowiednika „Żołnierza przyszłości” na potrzeby służby ochrony osób i mienia. Zadania realizowane przez ochroniarza mają z reguły odmienny charakter niż te wykonywane przez wojsko. Pozwala to obniżyć wymagania wobec sprzętu, co pozwala przyspieszyć prace i zmniejszyć koszty gotowych rozwiązań.


Partnerstwo z Krajowym Stowarzyszeniem Ochrony Informacji Niejawnych pozwala nam korzystać z wiedzy i doświadczenia doradców i sympatyków tej organizacji. Wiele lat służby i pracy które mają za sobą jest dla nas nieocenionym źródłem inspiracji. Należy tylko żałować, że nie o wszystkim mogą mówić. Na podstawie tych wzajemnych konsultacji powstały projekty które cały czas rozwijamy. Z kolei współpraca z Grupą PHO (wcześniej BUMAR) daje nam szanse praktycznego wykorzystania nowoczesnych rozwiązań, szukania ich słabych punktów oraz możliwości modyfikacji i rozbudowy.


Rozwinięte wszechstronnie projekty w zakresie bezprzewodowej łączności cyfrowej zastępującej przestarzałe rozwiązania analogowe kryją ogromne możliwości zastosowań poza zwykła rozmową z „bazą”. Prawie codziennie dostrzegamy ich coraz więcej. Systemy przesyłu danych bezprzewodowo zastosowane między innymi do monitoringu wizyjnego czynią z kamer mobilnych i stacjonarnych zintegrowany system,  idealne źródło informacji dla stanowisk monitorowania tak w zakresie nadzoru jak i wsparcia dla pracowników w terenie. Wszystkie rozwiązania zawierają również elementy wzmocnienia bezpieczeństwa naszego ochroniarza.


Właściwa realizacja zadań pracownika ochrony wymaga dostępu do wielu informacji. Większość z nich ulega ciągłej modyfikacji lub ich objętość jest bardzo duża. W pracy na posterunkach w budynkach czy pojazdach możemy wykorzystać komputery i wyświetlić informacje na monitorze, są jednak miejsca w których jest to niemożliwe. Ciasne pojazdy terenowe, patrole piesze, posterunki poza pomieszczeniami, posterunki tymczasowe w obiektach użyteczności publicznej lub miejscach okolicznościowych imprez gdzie nie można postawić komputera czy umieścić monitora, a należy zweryfikować tożsamość gości. Trzymanie w ręku smartphone'a lub tabletu ogranicza możliwości wykonywania pracy i jest wykluczone z powodów praktycznych lub estetycznych.


Wszędzie tam świetnie byłoby używać okularów do rzeczywistości rozszerzonej. Zapewnić sobie możliwość widzenia otoczenia z jednoczesnym rozszerzeniem o dane wyświetlane na szkłach. Taki system po raz pierwszy w Polsce i Europie w pracy ochroniarzy zastosował Atos ochraniając imprezę KSOIN w Pułtusku.