Atos
polski
English
Kontakt
Rekrutacja
Linki
Usługi porządkowe
Ochrona techniczna
Ochrona fizyczna
O nas
Home
atos

Aktualności

<< Powrót do aktualności

"WIOSNA PATRIOTÓW" - RELACJA (21.03.2015)

Miło nam poinformować, że w sobotę 21 marca 2015 roku w Okręglicy, zgodnie z zapowiedziami, odbył się organizowany przez Spółkę ATOS piknik patriotyczno-militarny pn. „Wiosna Patriotów”. Podczas wydarzenia goście mogli zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, stosowanymi w branży ochrony przez Spółkę ATOS.  Nasza firma zorganizowała pokaz mobilnych systemów stworzonych wraz z jej Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Ochrony. Prezentacja ukazała możliwości zastosowania ww. systemu  w sytuacjach nagłego zdarzenia czy też sytuacjach kryzysowych. Wiadomym jest, iż nie można było w tak krótkim czasie zaprezentować wszystkich jego możliwości, przedstawiono więc jedynie ich wybrany zakres. System ten jest doskonałym rozwiązaniem dla wydarzeń wymagających natychmiastowej reakcji i skutecznych działań. Może być zastosowany na naprawdę dużych obszarach. Na potrzeby pikniku pokaz został zainscenizowany w formie napadu na konwój, w celu przedstawienia uczestnikom w sposób ciekawy możliwości systemu. Został dostosowany też do rozmiarów i ukształtowania terenu.

Piknik uświetnili swoją obecnością nasi patroni: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Wicewojewoda Łódzki – Jarosław Klimas, przedstawiciel Urzędu Miasta Łodzi – Dyrektor Grzegorz Kociołek, Dyrektor Muzeum Tradycji Niepodległościowych – Piotr Machlański a także przedstawiciele Ligii Obrony Kraju, Związku Legionistów Polskich i Ich Rodzin, KSOIN-u, oraz przedstawiciele lokalnych władz i samorządów.

Sobotnie wydarzenie było też doskonałą okazją do zapoznania się z osiągnięciami grup rekonstrukcji historycznej i grup o charakterze paramilitarnym – obejrzenia stoisk z zabytkowym sprzętem wojskowym, bronią i umundurowaniem czy historycznych pojazdów. W pikniku wzięło udział  kilkanaście ugrupowań, instytucji oraz kolekcjonerów prywatnych, w tym: Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty, Stowarzyszenie „Żelazny Orzeł”, 13 Kompania Rozpoznawczo-Szturmowa, Stowarzyszenie Sympatyków Pojazdów Militarnych „Rota” Radomsko, Jacek Kopczyński – kolekcjoner prywatny, Harcerski Klub Ratowniczy „Adrenalina”, Fundacja „Go-Now” Dariusza Wadowskiego – szermierka, ZHP im. Wojska Polskiego w Zgierzu, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sieradzu, Związek Strzelecki „Strzelec”, Lubawa SA, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych „Obrum”, Grupa Rekonstrukcyjna B3, Invaders Sieradz Airsoft i Młodzieżowa Sekcja Wojskowa Związku Polskich Spadochroniarzy. Dużą popularnością cieszyło się również strzelanie z różnego rodzaju broni pod okiem doświadczonych instruktorów.

Cieszymy się, że idea jaka przyświecała wydarzeniu, spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Pokazuje to, że budowanie i wzmacnianie postaw patriotycznych oraz potrzeba wspólnej demonstracji jedności  i odpowiedzialności odgrywa w dzisiejszych czasach wciąż dużą rolę. 

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w pikniku, w szczególności za czas i energię  osób, które pomogły w organizacji ww. przedsięwzięcia, naszym patronom, wszystkim grupom, instytucjom i kolekcjonerom, którzy zaprezentowali swoje osiągnięcia oraz organizacjom, które udostępniły sprzęt. Przygotowane atrakcje wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników pikniku.

BEZ WAS WSZYSTKICH NASZA INICJATYWA NIE BYŁABY TAKIM SUKCESEM.

http://sieradz.com.pl/wiadomosci/gmina-sieradz/4747,wiosna-patriotow-2015.html
http://www.gazetaregionu.pl/1286-wiosna-patriotow-oblezenie-okreglicy.html
http://www.nasze.fm/news,18116
http://www.muzeumtradycji.pl/aktualnosci/1/677,piknik-militarno-patriotyczny-wiosna-patriotow.html
http://sieradz.com.pl/zdjecia/gmina-sieradz/162484,wiosna-patriotow-2015.html
http://www.siewie.tv/wideo/reportaze/3874-wiosna-patriotow-2015-w-okrglicy

http://systemyalarmowe.com.pl/index.php/pl/relacje/1202-qwiosna-patriotowq

https://www.youtube.com/embed/n_GvMOfGR50

http://rotaradomsko.pl/archives/5253